Ušní svíce

Ušní svíce jsou podpůrnou terapií využívající účinků bylin a tepla z hořící svíčky. Účinek je založený na efektu komínového hoření, který uvolňuje a vysává nečistoty. Ušní svíčky teplem nahromaděný maz změkčí a vytvořený podtlak ho vysaje. Svíčka čistí sluchové ústrojí, vyrovnává tlak v hlavě i uších a ovlivňujte tvorbu ušního mazu. Ušní svíce se používají např. při šelestech a pískání v uších, vleklých bolestech hlavy, při pocitech tlaku v uších a hlavě, migrénách, nedoslýchavosti, pro stimulaci energetického toku, při předrážděnosti a stresových symptomech a pro celkové posílení imunitního systému organismu.

Tento přírodní postup podle prastaré receptury je obdobou čínské moxy. Jedná se o metodou zdárně užívanou již několik let i naší kulturou. Ušní svíce se i dnes vyrábějí ručně ze směsi včelího vosku, medu a osvědčených léčivých bylin – šalvěje, heřmánku, skořice, rozmarýnu, levandule, jalovce a jiných bylin ve formě éterických olejů a přírodní lněné vlákniny.

Teplo ze svíčky prohřívá i mikrosystém ušního boltce a působí tak na reflexní zóny, které touto stimulací příznivě ovlivňují průběh nemocí z nachlazení a upravují čisticí působení lymfatické drenáže ucha.

Při aplikaci vnímáme příjemné teplo a jemný praskot v uchu, podobné slabému praskání dřeva v krbu.