Klasické a relaxační masáže

Masáže jsou jednou z nejstarších a nejpřirozenějších léčebných metod. Masáž patří mezi manuální relaxační techniky působící okamžitě nejen na tělesný, ale i duševní stav masírované osoby. Masér vždy vychází z individuálních problémů a tělesných dispozic konkrétní osoby, kterým přizpůsobí sled a volbu jednotlivých hmatů.

Masáž odstraňuje únavu a posilujíce regeneraci organismu. Odstraňuje ochablost, ztuhlost, zkrácení a bolestivost svalstva. Napomáhá lepšímu prokrvení a návratu žilní krve a mízy z periferií do oběhového centra. Dochází při ní ke zrychlení látkové výměny a vytlačení odpadních a balastních látek do kapilárního a lymfatického řečiště.

Z psychologického hlediska masáž zlepšuje náladu, odstraňuje stres, navozuje pocit vnitřního klidu a harmonie. Dotek působí pozitivně na naši emocionální vyrovnanost i fyzickou pohodu.

Masáž je velmi vhodnou prevencí před onemocněním. Klasická masáž může být prováděna na celém těle, nebo pouze na problematických částech, kterými bývají zejména šíje a záda.

Masáž nelze provádět v těchto případech:

  • bakteriální nebo virové onemocnění
  • zánětlivé žilní nebo kožní onemocnění
  • onkologické onemocnění
  • otevřené rány a defekty kůže